site stats

کلیک جهان گردش  + از مجله ایرانگردی دیار آشنا در هفتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان تقدیر شد _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها   -از مجله ایرانگردی دیار آشنا در هفتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان تقدیر شد

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان:مدیر مسئول مجله دیار آشنا:صنعت گردشگری ایران در رقابت جهانی با تنگناها و چالش های فراوان روبروست

تاریخ انتشار: ۰۹/۱۱/۹۳

مدیر مسئول مجله دیار آشنا:صنعت گردشگری ایران در رقابت جهانی با تنگناها و چالش های فراوان روبروست

مدیر مسئول مجله ایرانگردی و گردشگری دیار آشنا با بیان این مطالب که امروزه صنعت گردشگری ایران در رقابت جهانی با تنگناها و چالش های فراوان روبروست، اظهار داشت: چاره ای نیست، در این فصل خشک درآمدهای نفتی، با نگاهی کارشناسانه به این مساله مهم و حیاتی بحث ضرورت انسجام و هماهنگی بین تمامی زیرمجموعه های صنعت گردشگری و معرفی توانمندیهای آن در کشور، حمایت جدی از بخش خصوصی و کم کردن انحصار دولت را مورد توجه جدی قرار داده تا امکان رشد و پویایی آن و رقابت جهانی در این عرصه فراهم شود.     

به گزارش مجله دیار آَشنا- "جواد جلالی" یکی از رسالتهای مهم دست اندرکاران صنعت گردشگری به ویژه دولت و مجلس در شرایط کنونی را تحقق تدوین سند چشم انداز بیست ساله گردشگری کشور در راستای افق ۱۴۰۴ بیان کرد و افزود: بی شک بدون داشتن اتفاق نظر، استراتژی و برنامه کلان و راهبردی برای گردشگری کشور - حتی اگر سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه هم ارتقا یابد- نمی توان این صنعت گسترده و درآمد زا را در عرصه رقابت جهانی ساماندهی کرد . 

وی تصریح کرد: بایستی آموزش و فرهنگسازی، تبلیغات و اطلاع رسانی استفاده از شیوه های نوین برای جذب توریست، همچنین تغییر نگرش در برخی باورهای نادرست، در مقابل، تقویت فرهنگ اسلامی و خصلتهای خوب گذشتگان در مورد مهمان نوازی با مسافران و گردشگران خارجی مد نظر مردم و دست اندرکاران صنعت گردشگری قرار گیرد.

جلالی همچنین خواستار جلوگیری مسئولان ذی ربط از صرف هزینه های زیاد برای راه اندازی پرتال سازمانی و نشریات داخلی که بازدهی زیادی ندارند، شد و اظهار داشت: بایستی مساله تقویت نقش رسانه و مطبوعات آزاد و توسعه کارکردهای آنها در صنعت گردشگری مورد توجه قرار گیرد.  

وی در بخش دیگر سخنان خود در نخستین شماره این مجله یاداور شد: از آنجا که از صنعت گردشگری به عنوان بزرگترین رسانه هزاره سوم یاد می شود، بنابراین نباید از نقش مهم و محوری آن در تحولات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشورها غافل شد.                                                                                                                                                         به گفته وی، با توجه به اهمیت این مساله، استفاده از ظرفیت های گردشگری ایران به عنوان کشوری با پیشینه تاریخی چند هزار ساله برای جذب گردشگر خارجی با هدف انتقال فرهنگ و درآمد زایی یک ضرورت اجنتاب ناپذیر است.

مدیر مسئول مجله دیار آشنا همچنین یاد آور شد: وجود هزاران جاذبه گردشگری در ایران به لحاظ تاریخی و طبیعی، همچنین آداب و رسوم وآیین هایی که به رغم معرفی برخی از آنها، بسیاریشان، همچنان برای گردشگران خارجی اهمیت بسیار دارد و ناشناخته مانده است و معرفی این پتانسیل مهم می بایست یکی از اهداف موثر و راهبردی دولتمردان در شکوفایی فرهنگی و رونق اقتصادی کشور باشد.

به گفته وی، گستردگی صنعت گردشگری و نقش مهم این مساله در اقتصاد کشورها، ضرورت امر اطلا ع رسانی و تبلیغات در این حوزه را بیش از گذشته مهم و حیاتی می کند.  

وی تصریح کرد: بی شک امروزه صنعت گردشگری ایران به رغم برخورداری از ظرفیت های بالا، به دلایل مختلفی از جمله توطئه نا امن جلوه دادن ایران در عرصه بین المللی از سوی دشمنان، ناهماهنگی لازم و نبود زیر ساخت های مناسب این صنعت در کشور، در رقابت جهانی با تنگناها و چالشهای فراوان روبه روست.

جلالی، به برخی هدفهای مجله دیار آشنا اشاره کرد و افزود: دیار آشنا به عنوان یک نشریه نوپا با توجه به نقش مهم رسانه ها و مطبوعات، همچنین مراکز آموزشی و پژوهشی در ارتقای فرهنگ گردشگری و توسعه آن تلاش دارد ، با حمایت دست اندرکاران این عرصه در میراث فرهنگی، مراکز خدمات گردشگری، مسافرتی، اقامتی، پذیرایی، حمل و نقل، آموزشی و پژوهشی و غیره، همچنین برگزارکنندگان نمایشگا هها و همایشهای صنعت گردشگری، رسالت خود را در راستای اطلا ع رسانی و تنویر افکار عمومی ایفا کند .

به گفته وی، دیار آشنا، متعلق به همه فرهیختگانیست که دوستدار فرهنگ و تمدن کشورمان می باشند، نشریه ای که پاسداری از انقلاب و ارزشهای اسلامی، حفظ میراث گران بهای کشور و گذشتگان را در سرلوحه کار خود

قرار داده و تلاش می کند با گذر از این دوران فترت، با اتکال به خدا و یاری جمعی از نویسندگان متعهد، شهد شیرین خدمتگزاری

به فرهنگ و گردشگری کشور را بچشد.  

صاحب امتیار مجله دیار آشنا افزود: نشریه دیار آشنا  حاصل تلاش جمعی از همکارانی است که خالصانه با عزمی راسخ پا به این عرصه گذاشته اند تا رسالت و تجربیات رسانه ای خود را برای توسعه فرهنگ گردشگری در کشور به کار گیرند.  

به گفته وی، دست اندرکاران این نشریه برای تحقق این هدف بزرگ با انتخاب شعار»شکوفایی اقتصاد کشور با توسعه صنعت گردشگری«، شناسایی مشکلات، نقاط قوت و ضعف موجود این صنعت، همچنین پرداختن به راهکارهای مناسب با استفاده از دیدگاه صاحب نظران در بحث گردشگری را در اولویت کار خود قرار داده و با توجه به رسالت رسانه ای خویش سعی بر ترویج فرهنگ پذیرش گردشگر در جامعه دارند، به گونه ای که از گردشگر گریزی دوری گردد .

وی تصریح کرد: با توجه به این هدف، ما بر این باوریم، انعکاس نظرات صاحبان کرسی، قلم، اندیشه و به ویژه سازمانها، انجمن ها و نهادهای مرتبط با صنعت گردشگری، زمینه رشد و شکوفایی این صنعت را فراهم خواهدکرد .

وی در پایان با بیان این نکته که هیچ کاری بدون نقص نیست، گفت: نشریه دیار آشنا هم، از این قاعده مستثنی نخواهد بود، دست اندرکاران این نشریه خوشحال خواهند شد مخاطبان  این نشریه با ارسال مقاله ها و پیشنهادهای سازنده خود، رسولان این حرکت فرهنگی را در جهت ارتقای سطح کمی و کیفی آن تا رسیدن به نشریه ای مخاطب پذیر یاری کنند.

نخستین شماره دو ماهنامه ایرانگردی دیار آشنا روز گذشته منتشر شد.


 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۴۱۱۳۹۷۳۵