site stats

کلیک جهان گردش  + آموزش فنون خبرنگاری ویژه جوانان و نوجوانان علاقمند- تلفن 02177627068 _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها  - آموزش فنون خبرنگاری ویژه جوانان و نوجوانان علاقمند- تلفن ۰۲۱۷۷۶۲۷۰۶۸

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان:محسن قریب:اقامت ارزان قیمت شعار مجموعه هتل های ایرانگردی و گردشگری

تاریخ انتشار:۲۷/۱۱/۹۳

محسن قریب:اقامت ارزان قیمت شعار مجموعه هتل های ایرانگردی و گردشگری

در هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران فرصتی پیش آمد تا " سمانه نوری زاده" خبرنگار مجله ایرانگردی دیار آشنا با آقای محسن قریب مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی  در خصوص کم و کیف حضور فعالان عرصه گردشگری در این نمایشگاه و بیان برخی فعالیتهای این شرکت به گفت و گویی بنشیند.

به گزارش جلال نیوز به نقل از ویژه نامه مجله ایرانگردی دیار اشنا- شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی از قدیم مجموعه های هتل داری کشور  است که سابقه فعالیتش به بیش از ۴۰ سال می رسد . از قبل از انقلاب و هم اکنون در سراسر کشور بالغ بر ۶۵هتل دارد و نُرم هتلها سه ستارهاست.

اصلی ترین  جامعه مشتریان مجموعه سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی  اقشار متوسط جامعه معلمان، کارگران و دهک های میانی جامعه  قرار می گیرند، که با حدود یکهزار و ۶۰۰ اتاق که بالغ بر ۴ هزار تخت  است، مهمانان و گردشگران را از سراسر کشور پذیرایی می کند .

آقای قریب هدف از شرکت در اینگونه نمایشگاه ها چیست ؟

همانطور که می دانید نمایشگاه ها مکانی برای عرضه هر شرکتی برای معرفی خود است که در این راستا شرکت به معرفی پکیج های تور برای علاقه مندان در حوزه گردشگری در بخش بازاریابی بیشتر پرداخته است.

هدف دیگری که می توان به آن اشاره کرد نیاز به سرمایه گذاری و معرفی سرمایه های ملی جهت توسعه هتلداری و سرمایه گذاری در بخشهای اقامتی است که در شرکت وجود دارد .

بنظر شما با توجه به حضور دبیر کل سازمان جهانی جهانگردی در افتتاحیه  نمایشگاه، برآورد شما از دستاورد های نمایشگاه چیست ؟

در افتتاحیه نمایشگاه که با حضور معاون اول رییس جمهوری انجام شد، شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی حضور دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی را نیز مغتنم شمرد. چرا که اصولا نمایشگاه فرصتی است برای ملاقات با صاحبان صنوف  و عقد قراردادهای همکاری فی ما بین که این امردرعرصه هتلداری و مجموعه های اقامتی و برگزاری تورها موجب توسعه کار خواهد شد.

در حال حاضر چه امکاناتی در مجموعه گروه هتلداری در حال ارایه است ؟

خوب هتل محل اقامت و پذیرایی است، هتل های ما هم بنا به ۳ ستاره بودنشان عمدتا در زمینه اقامت فعال اند، نرخ پایین و مناسب برای اقشار جامعه یکی از ویژگی های خوب مجموعه ماست .

البته گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی در بخش پذیرایی و همایش و مجالس و گردهمایی و از این خصوص برنامه ها نیز برای سازمانها و شرکت ها چه در بخش خصوصی و چه برای افراد عادی جامعه نیز سرویس دهی مناسب دارد .

ما برای توسعه نیاز به سرمایه داریم که یا باید از منابع و سرمایه های ارزان قیمت بانکی استفاده جست یا در افزایش مجموعه های اقامتی که با مشارکت سرمایه گذاران خصوصی محقق می شود، بتوانیم جذب سرمایه کرده و کار را توسعه دهیم .

یکی از اینها مدل لانکچری است، بدین طریق که  سهام را به کل مردم فروخت و  به همین سبب مردم در این پروژه نیز شریک باشند .

سفر کارت چگونه در اختیار گردشگران قرار می گیرد و مزایای آن چیست؟

سفر کارت عامل فروش ایرانگردی است، بدین صورت که  پکیج تورهای ما، در هتل ها را، سفر کارت می فروشد . در این سیستم کارت هایی برای افراد صادر می شود که  قبلا توسط ادارات و سازمان ها خریداری شده و به موجب آن تخفیفات و تسهیلاتی به صورت قسطی برای امر گردشگری به افراد داده می شود .

ما در شرکت حوزه فروش را هم به سفر کارت داده ایم .

نظر شما در خصوص تعامل  شرکت  با رسانه ها چیست ؟

نشریات باید مخاطب خاص خود و دنبال کننده مخصوص به خود را داشته باشد . چنانکه نشاندهنده موفقیت یک نشریه پیگیر شدن مخاطبانش برای شماره های بعدی آن است . به نظر می رسد، نشریات در به کار گرفتن کلیشه هایی که در این عرصه باب شده، بشدت پرهیز کنند. اینکه   دو ابنیه تاریخی معروف یا چند نوع غذا یا از این دست موارد در نشریه ای بخواهد معرفی شود بار اطلاعاتی خاصی به گردشگر نخواهد داد.  رسانه ها بهتر است  با بیان موانع و مشکلات و پرداختن به راهبردها و پیشنهادات در این حوزه و به چالش کشیدن آنها در توسعه صنعت گردشگری اثر گذاری بیشتری  داشته باشند.

با توجه به اینکه آن شرکت مبادرت به برگزاری تور هم می کند، نظر شما در خصوص نگاه کلیشه ای حاکم به برخی از مناطق ایران و ناشناخته بودن برخی دیگر چیست؟

این یکی از معضلات کشور است، اینکه سفر به لحاظ زمانی و مکانی توزیع مناسبی ندارد .ما بدنبال تحقق این شعاریم که سفر را همیشه در همه جا داشته باشیم ، یعنی همانطور که اکثریت ایرانی ها کیش و مشهد را می شناسند، شاهرود و بسطام و یاسوج را هم دیده باشند !!! تمام سفر در ایران خلاصه می شود، به سه ماه تابستان و تعطیلات نوروز و این باعث ازدحام ودر نتیجه  آسیب جدی محیط زیست می شود . مجموعه بر آن است تا بتواند این سد را بشکند، وقتی خیلی ها در کشور بازنشسته اند و محدودیت خاصی برای مسافرت ندارند، با استفاده از مزایای پیش بینی شده، مسافرت کنند و از آن طرف تخفیف بگیرند . کسانی که شرایطی دارند که می توانند سفر را غیر از ایام پیک داشته باشند . بدین صورت هم سفر ارزان می شود و در صورت پخش شدن سفر در مقطعی به یک سری از مناطق فشار نمی آید . در این زمینه مطبوعات نیز می توانند یاری رسان مجموعه بوده و در معرفی مراکز؛ جاذبه ها و نرخ های جدید و پیشبرد اهداف توسعه گردشگری نقش بسزایی داشته باشند .

گفت و گو از سمانه نوری زاده

*****

حضور شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در نمایشگاه گردشگری تهران

شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی با حضور در هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران در راستای ترویج صنعت گردشگری در جامعه خدمات ویژه ای را برای بازدید کنندگان عرضه کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی – محسن قریب مدیرعامل این شرکت با حضور در غرفه نمایشگاه پذیرای مدیران و فعالان صنعت گردشگری بود.

بر اساس این گزارش همچنین معاونان مدیرعامل و مدیران ستادی این شرکت نیز با حضور در نمایشگاه با فعالان گردشگری نشست هایی برگزار کردند. 

از سوی دیگر سرمایه گذاران و فعالان صنعت گردشگری نیز در طول مدت برگزاری نمایشگاه با حضور در سالن ۴۴ غرفه شماره ۲۳ با مدیرعامل و مدیران ستادی شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی دیدار و گفت و گو کردند.

 

 


 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۴۱۱۳۹۷۵۶