site stats

کلیک جهان گردش  + مجله ایرانگردی دیار اشنا خبرنگار افتخاری جذب می کند _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها  - مجله ایرانگردی دیار اشنا خبرنگار افتخاری جذب می کند

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان:افتتاح نخستین هتل سنتی قزوین در خانه تاریخی بهروزی

تاریخ انتشار:۹۴/۰۱/۰۵

افتتاح نخستین هتل سنتی قزوین در خانه تاریخی بهروزی

به منظور افزایش ظرفیت اقامتی و امکانات رفاهی گردشگران و مسافران، اولین هتل سنتی قزوین با حضور داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، روزبه استاندار قزوین، حضرتی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسئولین در بنای تاریخی خانه بهروزی گشایش یافت.

مجله ایرانگردی دیار آشنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین- در این مراسم مرتضی روزبه استاندارقزوین با اشاره به آثار متعدد تاریخی –فرهنگی موجود در استان قزوین و ضرورت استفاده بهینه از این اماکن در جهت جذب گردشگر گفت: افتتاح هتل سنتی قزوین در خانه تاریخی بهروزی از اقدامات بسیار ارزنده در استان قزوین برای پذیرایی و میزبانی شایسته از مسافران و گردشگران در آستانه ورود به سال نو و گامی مهم در جهت افزایش جذب گردشگران و میزان ماندگاری آنها در استان است.  

وی با اشاره به ظرفیت بالای قزوین در حوزه گردشگری افزود: مهمترین اقدام جهت تبدیل استان قزوین به مقصد و هدف گردشگری تقویت زیرساخت های گردشگری و افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی است که امیدواریم با حمایت بخش دولتی و همکاری و مساعدت بخش خصوصی بتوانیم شاهد رشد و توسعه استان در حیطه های مختلف باشیم .  

استاندار قزوین با اشاره به گردشگر پذیربودن قزوین نیاز به ساخت مراکز اقامتی و گردشگری در این استان را ضروری دانست و تاکید کرد :ساخت مراکز اقامتی و مجتمع های خدمات رفاهی در قزوین یک نیاز و ضرورت حیاتی است که باید در دستور کار مجموعه مدیریت استان قرار گیرد و طرح های موجود جهت احداث این اماکن بر اساس برنامه ریزی جامع و مدون و در زمان مقرر به بهره برداری برسد .

محمد علی حضرتی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در آیین گشایش نخستین هتل سنتی قزوین در خانه بهروزی گفت: خانه های تاریخی ارزشمند  بسیاری در قزوین وجود دارد که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و متاسفانه بدون کاربری خاصی با گذشت زمان در حال تخریب هستند که مناسب ترین روش جهت حفظ و ماندگاری این آثار تبدیل آنها به واحدهای اقامتی و پذیرایی است تا علاوه بر آشنایی گردشگران و مسافران ورودی به استان با آثار تاریخی – فرهنگی موجود در قزوین امکان اقامت آنها در یک فضای سنتی فراهم گردد .

 وی افزود: خانه تاریخی بهروزی قزوین از آثارارزشمند دوره قاجاریه با ظرفیت ۲۷ تخت، رستوران و حمام سنتی، آتلیه عکاسی و... با حفظ فضای سنتی نوسازی و تجهیز شده است تا در کنار هتل ها ، مهمانپذیرها و دیگر اماکن اقامتی امکانات و تسهیلات لازم جهت رفاه حال مسافران و گردشگران در اختیار آنها قرارگیرد.

حضرتی حمایت از بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در امر هتل سازی و تشویق سرمایه گذاران جهت تبدیل خانه های تاریخی به واحدهای اقامتی را از مهمترین سیاست های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان دانست و تصریح کرد: ایجاد اقامتگاه های سنتی می تواند الگوی مناسبی جهت تغییر کاربری خانه های تاریخی و بهره برداری بهینه از این فضاها باشد که امیدواریم در سال ۹۴ با جذب بخش خصوصی و سرمایه گذاری های کوچک بتوانیم اقدامات ارزنده ای را جهت توسعه ظرفیت اقامتی استان به مرحله اجرا درآوریم .

مدیر کل میراث فرهنگی فرهنگی قزوین یادآور شد: در سال جدید ۳ واحد با قابلیت تغییر کاربری به اقامتگاههای سنتی در استان شناسایی شده اند که با همکاری بخش خصوصی و نظارت میراث فرهنگی به عنوان مراکز اقامتی مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت تا طبق فرمایش مقام معظم رهبری شاهد همدلی و همزبانی دولت و ملت در حوزه گردشگری باشیم.

شایان ذکر است: خانه تاریخی بهروزی از آثار ارزشمند استان قزوین در دوره قاجاری به شمار می رود که در سال ۱۳۸۴ و با شماره ۱۲۶۰۸ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده ، این خانه تاریخی با مساحت ۱۳۵۵ متر مربع زمین و ۱۲۱۰ متر مربع سطح زیر بنایی شامل سه طبقه و دو بخش بیرونی و اندرونی است که در خیابان امام خمینی قزوین، کوچه زرگر قرار دارد.

 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۴۱۱۳۹۷۶۷