site stats

کلیک جهان گردش  + سال 94،"سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی" - مقام معظم رهبری _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها  - سال ۹۴،"سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی" - مقام معظم رهبری

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان:تاثیرگذاری پرنده نگری در توسعه گردشگری طبیعی کشور

تاریخ انتشار:۹۴/۰۷/۰۵

در سومین روز نمایشگاه تخصصی مشارکت ملی گردشگری مطرح شد؛

تاثیرگذاری پرنده نگری در توسعه گردشگری طبیعی کشور

تاثیرگذاری پرنده نگری در توسعه گردشگری طبیعی کشور مسئول روابط عمومی باشگاه پرنده نگری ایرانیان در سومین روز از نمایشگاه تخصصی گردشگری گفت: پرنده نگری یعنی لذت دیدن پرندگان آزاد در محیط طبیعی که خود شاخه ای از طبیعت گردی است و به توسعه گردشگری کمک می کند.

مجله ایرانگردی دیار آشنا- به گزارش پایگاه خبری گردشوران ( jalalnews ) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری - سید حامد موسوی مسئول روابط عمومی و عضو هیئت موسس باشگاه پرنده نگری ایرانیان با بیان این مطلب افزود: پرنده نگری در دنیا هواداران و طرفداران خاص خود را دارد اما در ایران به دلیل آگاهی کم مردم تعداد پرنده نگرها خیلی زیاد نیست، علی رغم اینکه ایران یکی از مناطق بسیار مناسب برای پرنده نگری است و همچنین ایران جزو مسیرهای است که مهاجرت پرندگان از شمال به افریقا و سایر کشورها را داراست بسیار می تواند در حوزه پرنده نگری مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: پرنده نگری یک تفریح است که طی آن یک پرنده نگر با ابزارش از جمله یک دوربین و کتاب راهنما به محیط زیست پرنده که این محیط حتی می تواند یک پارک در شهر محل زندگی فرد باشد( مانند پارک شهر در تهران با تنوع ۴۰ گونه پرنده در تهران) مراجعه کرده و پرنده نگری را انجام می دهد.

وی یادآور شد: درباشگاه پرنده نگری ایرانیان تعدادی علاقمند به پرنده نگری با هدف ترویج و آموزش و اشاعه پرنده نگری دورهم جمع شده و این فعالیت و به نوعی رشته گردشگری را توسعه می بخشند.

وی ادامه داد: این باشگاه هدف دوجانبه ای را دنبال می کند نخست کمک به مردم برای لذت بردن از طبیعت و نیز کمک به حفظ محیط زیست. پرنده نگری می تواند جایگزین شکار باشد، در این راستا باشگاه پرنده نگری ایرانیان تورهای یک روزه رایگان برای افراد علاقمند به پرنده نگری برگزار می کند.همچنین آموزش پرنده نگری و تورهای تخصصی پرنده نگری از دیگر فعالیت های این باشگاه است.


 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۴۱۱۳۹۷۴۸