site stats

کلیک جهان گردش  + از مجله ایرانگردی دیار آشنا در هفتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان تقدیر شد _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها   -از مجله ایرانگردی دیار آشنا در هفتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان تقدیر شد

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان:برپایی فستیوال نوروزی هورامان و پالنگان و پیام آن

تاریخ انتشار:۹۵/۰۱/۰۳

به بهانه فرارسیدن نوروز ۹۵

برپایی فستیوال نوروزی هورامان و  پالنگان و پیام آن

به مناسبت فرارسیدن نوروز ۹۵ فستیوال هورامان و  پالنگان در تاریخ ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه در قطب توریستی سنندج, پالنگان زیبا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری جهان گردش(jalalnews) این مراسم در ساعت ۴ بعدازظهر ۲۸ اسفند در منطقه هورامان و پالنگان با مراسم آتش بازی و جشن و سرور که هرکدام نشانگر نمادی قابل توجه بودند و باشعار انزجار از جنایت های داعش به طرز باشکوهی برگزار شد .

زنده نگهداشتن آداب و رسوم مردم مهمان نواز و خونگرم و دوست داشتنی پالنگان از دیگر اهداف برگزاری این آیین بود که امسال دومین سال خود را پشت سر می گذارد.

بر اساس این گزارش جشن  آتش بازی و نوروز با برنامه ریزی از سوی کمیته هایی از جمله کمیته اجرایی و کمیته فرهنگی فستیوال اجرا گذاشته شد و  در روز ۲۹ اسفند نیز ادامه یافت .

مراسم فستیوال هورامان و پالنگان همزمان با جشن نوروز که درحقیقت جشن رنگها , ساز و آواز هم بود با حضور چند تن از شاعران فرهیخته و جشن و سرور برگزار شد.

امسال صدها گردشگر و توریست داخلی در قالب تورهای گردشگری  از این آیین سنتی و خاطره انگیز دیدن کردند.

این فستیوال رقص و آواز خوانی کردی با لباس های محلی زنان و مردان غیور کرد هرچند زیباتر و باشکوهتر در ساعت ۱۷ روز ۲۹ پایان پذیرفت.

فستیوال منطقه هورامان  هرسال اواخر اسفند برگزار می شود و آماده پذیرای از تمام هموطنان می باشد.

پالنگان قطعه ای از بهشت زیباست بامردمی خونگرم و دوست داشتنی و طبیعتی بکر با فاصله ای نسبتا کم از سنندج یک جاذبه بینظیر برای دیدن هموطنان میباشد.کشک, دوغ و.. از سوغات پالنگان می باشد.کلانه وماهی کبابی و...از غذاهای محلی است.

بیشتر مردم پالنگان به پرورش ماهی و دامداری,باغداری و... مشغولند .

خانه های زیباو پلکانی این روستا و راه پله های قدیمی همه وهمه برزیبایی این روستا افزوده  است . باامید به اینکه نگاه ویژه تری به این منطقه بشود.

پالنگان از لحاظ رتبه توریست پذیری از رتبه حایز اهمیتی برخوردار است اما بامشکلات زیادی ازجمله نبود مدرسه بویژه در مقاطع نهم به بالا و مساله ازدواج دختران و پسران در سن پایین, نبود اشتغال و منابع درآمدی برای اکثر جوانان و کم توجهی مسئولان منطقه به حل معضلات منطقه...دسته و پنجه نرم می کند.

گزارش از مرضیه جلالی

 


 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۴۱۱۳۹۷۶۱