site stats

کلیک جهان گردش  + مجله ایرانگردی دیار آشنا از بین نیروهای توانمند و واجد شرایط جهت امور خبری، دفتری، صفحه آرایی، پشتیبانی سایت، بازاریابی و غیره د _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها  - مجله ایرانگردی دیار آشنا از بین نیروهای توانمند و واجد شرایط جهت امور خبری، دفتری، صفحه آرایی، پشتیبانی سایت، بازاریابی و غیره دعوت به همکاری می کند

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان:7 شهر جذاب دنیا با خانه‌های رنگی

تاریخ انتشار:۲۵/۱۰/۹۶

۷ شهر جذاب دنیا با خانه‌های رنگی

جهان گردش- رنگ‌های روشن، به طرز قابل توجهی می‌توانند ظاهر شهر را تغییر دهند. در سال ۲۰۰۰ وقتی ادی راما، شهردارتیرانا پایتخت آلبانی شد، کمپینی با هدف افزودن رنگ به شهر راه‌اندازی کرد. بعد از رنگ‌آمیزی آپارتمان‌ها و ساختمان‌های عمومی، تیرانا به سرمایه‌ای رنگارنگ از رنگ‌های صورتی، سبز، قرمز و آبی تبدیل شد. بنابراین، اگر رنگ‌ها می‌توانند برج‌های ویران تیرانا را روشن کنند، رنگ کردن دیگر شهرهای زیبای جهان چه می‌کند؟

۱.نیهاون (Nyhavn)

این محوطه آرام و بی‌سر وصدا که روبروی بندر کپنهاگ، دانمارک است، محبوب گردشگران و همین‌طور مردم محلی است. رستوران‌ها و کافه‌های زیاد، این محوطه را به‌جایی برای ریلکس کردن در امتداد کانال تبدیل کرده است.

۲. بوکاپ (Bo-Kaap)

بوکاپ، یکی از بخش های زیبای کیپ تاون (Cape town) در آفریقای جنوبی است که در دامنه‌های تپه سیگنال بالاتر از مرکز شهر قرار گرفته است. از آنجا که اکثر ساکنان این محل مهاجران سریلانکا، هند و اندونزی و همین‌طور بردگان مالزیایی- که شرکت‌های تجاری هلندی در قرن هفدهم و هجدهم به این منطقه آوردند- هستند، به آن محله‌ی مالایی می‌گویند. کوچه‌های باریک پیچ درپیچ و ساختمان‌های رنگارنگ و جذاب آن توریست‌ها را شگفت زده می‌کند.

۳. ساکاتکاس ( Zacatecas)

شهر مکزیکی ساکاتکاس، در سال ۱۵۴۸ تاسیس شد تا پناهگاه معدن چیان نقره باشد. این شهر در قرن شانزده و هفده رونق گرفت. این شهر در دامنه‌های یک دره باریک ساخته شده که خیابان‌های باریک آن از دامنه کوه‌ها می‌گذرد. مرکز قدیمی آن پر از ساختمان‌های رنگارنگ قرن هجدهمی از جمله کلیسای جامع و کلیسای سنت دومینگو با فضای خارجی حجاری شده است.

۴. کولوسوک (Kulusuk)

کولوسوک خانه‌های رنگارنگ زیادی دارد که به چشم‌اندازهای بیابانی رنگ و بوی دیگری می‌دهد. این روستا در یک جزیره کوچک سنگی واقع شده  و دروازه‌ای به گرینلند شرقی است. صخره‌های عظیم یخی تنگه دانمارک و شرق گرینلند، مناظر خیره کننده‌ای برای ماجراجویان است. کولوسوک، تنها یک هتل و یک هاستل دارد.

۵. لابوکا ( La Boca)

لابوکا در بوینس آیرس آرژانتین قرار دارد و منطقه طبقه کارگر است. این منطقه بی شک نتیجه تلاش اهالی هنرمند این منطقه است. بیشتر خانه‌های رنگارنگ این منطقه، کنار دریا هستند. باشگاه‌های تانگو و میخانه‌های ایتالیایی از دیگر جاذبه‌های این منطقه هستند.

۶. سالوادور (Pelourinho)

سالوادور پایتخت ایالت باهیا دربرزیل است. این مرکز تاریخی که پلوورینیو نامیده می‌شود، به خاطر معماری پرتغالی و آثار تاریخی قرن هفدهم تا نوزدهم مشهور است. گردشگران می‌توانند از کلیسای جامع السالوادور دیدن کنند یا در خیابان‌های پیچ در پیچ آن قدم بزنند و از معماری بی‌نظیر محله پلوورینیو لذت ببرند.

۷. مانارولا (Manarola)

مانارولا یکی از قدیمی‌ترین شهرهای چینکوئه تره (Cinque Terre) در ایتالیا است. این منطقه‌ی زیبا نمایی دیدنی از کوهستان و دریای مدیترانه را فراهم می‌کند. از خیابان‌های پرپیچ و تاب گذر کنید، درکافه‌هایی که در فضای باز هستند اسپرسو بنوشید و از مناظر زیبای یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی ایتالیا لذت ببرید. نقل از نشریه شماره ۱۹ دیار آشنا

منبع :  Touropia.com     ترجمه : زبیده فخرایی


 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۳۹۸۲۴۲۱۹